fbpx

Valmieras tehnikums teaming UP pasākumā

Aizvadītajā nedēļā, 19.novembrī, notika projekta Teaming UP pirmais starptautiskais komandu veidošanas pasākums, kuram, saskaņā ar projektā plānoto, būtu bijis jānotiek klātienē, Valgas pilsētā Igaunijā, pulcējot jauniešus no Latvijas, Igaunijas un Somijas. Epidemioloģiskā situācija visās projekta dalībvalstīs ir viesusi korekcijas, un jaunieši satikās tiešsaistē katrs savā valstī. Pasākuma laikā bija iespēja noklausīties iedvesmojošu mentoru pieredzes stāstus, taču šī pasākuma galvenā sadaļa bija biznesa ideju prezentēšana un starptautisko komandu veidošana.

Valmieras tehnikums projekta TeaminUP komanda un direktore Vineta Melngārša19.novembrī notiks pirmais starptautiskais projekta Teaming UP pasākums, kurā būtu Valgā jātiekas Latvijas, Igaunijas un Somijas valstu skolēniem. Tomēr šī situācija ir viesusi savas izmaiņas un jaunieši varēs satikties tiešsaistē. 

Lai uzmundrinātu projektā iesaistītos jauniešus, esam sagādājuši īpašu paciņu ar gardumiem, vēstuli un īpašo projekta džemperi. Mūsu jaunieši to ir pelnījuši, jo spējuši izdomāt veselas septiņas biznesa idejas, kuras tiks prezentētas komandu veidošanas pasākumā. 

Teaming UP 10.2020 43Valmieras tehnikumā 22.okrobrī aizvadīts projekta “Teaming UP” iedvesmošanās pasākums jauniešiem, kuri projekta ietvaros gūs zināšanas un prasmes starptautisku mācību uzņēmumu veidošanā. Pasākumā piedalījās 29 jaunieši no mehatronikas, loģistikas, viesmīlības, grāmatvedības un IT nozarēm. Visus jauniešus vieno vēlme spert pirmos soļus uzņēmējdarbībā, dibināt savus mācību uzņēmumus un gūt starptautisku pieredzi. 

Pasākumu atklāja Valmieras tehnikuma direktore Vineta Melngārša, savā uzrunā uzsverot jauniešu – nākotnes uzņēmēju – lomu valsts ekonomiskajā attīstībā. Direktore aicināja izmantot visas iespējas, ko piedāvā projekts, lai iemācītos ne vien uzņēmējdarbības veidošanai nepieciešamās zināšanas un prasmes, bet paņemtu to labo pieredzi, ko var iegūt, darbojoties ar saviem vienaudžiem citās valstīs, – prasmi komunicēt, pieņemt atšķirīgo un pielāgoties dažādām vidēm un apstākļiem.

TEHNIKUMS 669 of 1133Šovasar Valmieras Attīstības aģentūra sadarbībā ar trīs tehnikumiem no Latvijas, Igaunijas un Somijas uzsākusi ieviest projektu “Teaming UP”. Projekta laikā vismaz 60 jauniešu no Valmieras tehnikuma (Latvija), Valgas Tehnikuma (Igaunija) un Mercuria Biznesa koledžas (Somija)  apgūs prasmes, kas nepieciešamas, dibinot un vadot starptautiskus un eksportspējīgus uzņēmumus. Projekts un programma “Teaming UP” vairos jauniešu motivāciju, pašpārliecinātību, prasmes un zināšanas biznesā, lai nākotnē jaunieši paši radītu savus uzņēmumus, kas spēj konkurēt ne tikai vietējā, bet pasaules mērogā.

logo teaming upProjektā iesaistītie partneri: Valmieras attīstības aģentūra, Valmieras tehnikums, Valgas apriņķa profesionālās izglītības centrs (Igaunija), Mercuria Biznesa koledža (Somija).

Projekta nosaukums: Teaming Up

Projekta mērķis: Izmantot jaunās paaudzes potenciālu, atbalstot starptautisku skolēnu mācību uzņēmumu veidošanos, vairot viņu pārliecību un prasmes uzņēmējdarbībā, lai veicinātu pārrobežu domāšanu. Tādējādi tiks sekmēta uzņēmējdarbība Centrālās Baltijas reģionā un palielināsies jaunu eksportējamu produktu un konkurētspējīgu uzņēmumu skaits gan tagad, gan nākotnē.

Projekta specifiskie mērķi:

  1. Aktivizēt un motivēt skolēnu – gan zēnu, gan meiteņu - uzņēmējdarbības talantus, kā arī stiprināt viņu spējas domāt  pāri robežām un globāli.
  2. Izveidot un īstenot “Teaming Up” programmu kā uzticamu platformu nākotnes skolotāju – jauniešu uzņēmējdarbības profesionāļu – sasniegumiem.
  3. Dalīties ar rezultātiem, apgūtajām mācībām, veiksmes stāstiem un izstrādāto metodoloģiju profesionāļiem un izglītības iestādēm Centrālās Baltijas reģionā, tādējādi motivējot ieviest “Teaming Up” programmu izglītības iestāžu mācību procesā.

Projekta budžets: Kopējās izmaksas EUR 538966,29Valmieras tehnikuma budžets: EUR 90638,50

Projekta sākums: 01/06/2020.

Projekta beigas: 31/05/2022.

Kontaktinformācija: Projektu daļas vadītāja Kristīne Auziņa, projekti@valmierastehnikums.lv, 27803235

Mūsu draugi

valmieras logoVG logo color verticallogo food unionLVRAsieraklubspavaru klubsAttēls1ValproLogo transparentViA PNGValmieras attīstības aģentūraValmiera wordmark RGB tumss3

Noderīgi

Izm logologo viscVIAA logo1hartafondi

Adrese:
Vadu iela 3, Valmiera, LV 4201

Tel.: +371 29009990
Fakss.: +371 64232156Uzdodiet savu jautājumu:

Vārds:*
E-pasts:*
Jautājums:*