fbpx

Valmieras tehnikums 5s apmācība 113.februārī Valmieras tehnikuma administrācijas pārstāvji, kā arī metālapstrādes, loģistikas un mehatronikas profesionālo priekšmetu skolotāji apguva 5S – darba organizācijas principus. Principu mērķis ir saīsināt darbību izpildes laiku, mazināt izmaksas, uzlabot darba drošību un kvalitāti. Veidojot skaidrus sakārtošanas un darba organizācijas  standartus, saglabājot optimālus rezervju apjomus, nosakot skaidras atbildības un prioritātes, vispirms izceļot un novēršot zaudējumus: pārāk lielu vai pārāk mazu rezervju daudzums, bezmērķīgu darbošanos, neefektīvu  transportēšanu u.c.

Praktiskā semināra laikā dalībnieki apguva teoriju par 5S darba organizācijas principiem, kā tos identificēt darba vidē un izmatot ikdienas darbā. Jauniegūtās zināšanas praktiski tiks pielietotas jaunajā Valmieras tehnikuma multifunkcionālajā metālapstrādes laboratorijā, lai efektīvi izmantotu laiku un resursus, identificētu darba drošības riskus un ieviestu darba vietas nodošanas sistēmu, kas viegli saprotama visiem darbiniekiem un audzēkņiem. 

Ražošanas uzņēmumi aizvien biežāk savā darbā ievieš 5S darbības principus, lai lietderīgi izmantotu resursus un gūtu maksimāli lielāku peļņu īsākā laika posmā. Lai nonākot darba tirgū jauniešiem šie 5S darbības principi ir jau labi zināmi, Valmieras tehnikuma multifunkcionālajā metālapstrādes laboratorijā mācību procesā un ikdienas darbā tiks ieviesti 5S darba organizācijas principi.

Apmācības notikušas Eiropas Sociālā fonda darbības programmas “Izaugsme un nodarbinātība” 8.4.1. specifiskā atbalsta mērķa "Pilnveidot nodarbināto personu profesionālo kompetenci" (ESF projekta Nr. 8.4.1.0/16/I/001 “Nodarbināto personu profesionālās kompetences pilnveide” projekta ietvaros.

Valmieras tehnikums 5s apmācība 1 Valmieras tehnikums 5s apmācība 2 Valmieras tehnikums 5s apmācība 3 Valmieras tehnikums 5s apmācība 4

Mūsu draugi

valmieras logoVG logo color verticallogo food unionLVRAsieraklubspavaru klubsAttēls1ValproLogo transparentViA PNGValmieras attīstības aģentūraValmiera wordmark RGB tumss3

Noderīgi

Izm logologo viscVIAA logo1hartafondi

Adrese:
Vadu iela 3, Valmiera, LV 4201

Tel.: +371 64232155
Fakss.: +371 64232156Uzdodiet savu jautājumu:

Vārds:*
E-pasts:*
Jautājums:*