fbpx

IMG 304827.grupas izglītojamie, kuri programmas "Jauniešu garantija" ietvaros apgūst programmvadības metālapstrādes darbgaldu operatora specialitāti, pagājušajā nedēļā devās izglītojošā mācību ekskursijā un vērtīgā pieredzes apmaiņā uz Ziemeļkurzemi. Mērķis bija iepazīt uzņēmumu SIA “Bucher Municipal”, kas ražo komponentes un tvertnes ielu tīrāmām mašīnām, iegūt jaunu pieredzi Ventspils augstskolā un Ventspils tehnikumā, kur tiek īstenotas izglītības programmas metālapstrādes jomā, kā arī uzzināt daudz interesanta Ventspils Starptautiskajā radioastronomijas centrā Irbenē. 

Jauniešus mācību ekskursijā pavadīja arī viņu pedagogi, kuri pavisam noteikti guva jaunu, noderīgu profesionālo pieredzi un informāciju, ar ko bagātināt mācību procesu, ikdienā strādājot ar audzēkņiem klasē un metālapstrādes laboratorijā. Neliela fotoreportāža ŠEIT.

IMG 2630Trešdien, 17.oktobrī “Jauniešu garantijas” programmas 26.grupas audzēkņi, topošie pavāra palīgi un konditora palīgi devās mācību ekskursijā pa Vidzemi, lai iepazītu tradicionālu un netradicionālu kulināriju un konditoreju. Foto no mācību ekskursijas ŠEIT.

Šajā saulainā rudens rītā garšas ceļš aizsākās Beverīnas novada Kauguru pagastā lauku mājās “Vīnkalni”, kur saimnieko Zanda un Uldis Žentiņi.  Viesošanās lauku mājās “Vīnkalni” deva iespēju pabūt skaistā, sakoptā lauku vidē un uzzināt kā vīnkalniešiem izdevies savu Itālijas mīlestību iedzīvināt uzņēmējdarbībā. Vīnkalnu saimnieki uzbūra brīnišķīgu Itālijas sajūtu it visā -  siltajā sagaidīšanā, garšās, smaržās, nesteidzīgumā, dzīves baudīšanā un neskaitāmajos stāstos par Itālijas dabu, cilvēkiem, ēdieniem un vīniem.  Kamēr Zanda Žentiņa dalījās savā itāļu ēdienu baudīšanas un gatavošanas pieredzē, jaunieši varēja degustēt itāļu desertu klasiku – tiramisu. Sarunās tika atklātas arī īstās itāļu picas receptes un pat daži nozīmīgi picu cepšanas noslēpumi. Tāpat neizpalika patiesi un iedvesmojoši stāsti par vīnogu audzēšanu un vīna gatavošanu.

IMG 665127.jūnija rītā ESF projekta “Jauniešu garantija” 27.grupas („Ēdināšanas pakalpojumi”) audzēkņi, topošie pavāri devās skaistā un profesionālās izaugsmes ziņā ļoti vērtīgā divu dienu mācību ekskursijā uz Latgali, lai iepazītu šī reģiona kulināro mantojumu.
Mācību ekskursijas dalībniekiem bija iespēja klātienē redzēt un izjust neatkārtojamo latgaliešu viesmīlību, degustēt un baudīt Latgales īpašos ēdienus un dzērienus, uzzināt vērtīgas atziņas par uzņēmējdarbības uzsākšanu un attīstīšanu saistībā ar ēdināšanas pakalpojumiem un lauku tūrismu. Šī jauniegūtā informācija jauniešiem, iespējams, lieti noderēs pašiem reiz strādājot ēdināšanas vai restorānu pakalpojumu jomās.

grāmatveži Rīgā25.maijā topošie grāmatveži - ESF projekta “Jauniešu garantija” 25.grupas („Grāmatvedība”) audzēkņi devās mācību ekskursijā uz Rīgu. Mērķis bija izprast Centrālās statistikas pārvaldes darba būtību, apskatīt kā agrāk dzīvoja Latvijas pirmie miljonāri Benjamiņi un noslēgumā uzzināt profesionālai izaugsmei nozīmīgu informāciju par kredītiem, viesojoties AS “Swedbanka” centrālajā ēkā.

HES 11.05.2017 142017.gada 11.maijā Valmieras tehnikuma ESF 25.grupa (izglītības programma “Mehatronika”, kvalifikācija – mehatronisku sistēmu tehniķis) mācību priekšmetu “Elektrotehnikas un elektronikas pamati” un “Kvalitātes nodrošināšanas pamati” ietvaros devās mācību ekskursijā „Kas lācītim vēderā jeb kā Latvijā radās elektrība un elektronika”.
Pirmais mācību ekskursijas maršrutā iekļautais objekts bija uzņēmums AS “HansaMatrix” Ogrē. Tas ir ātri augošs augsto tehnoloģiju uzņēmums, kas veic jaunu elektronisko produktu un sistēmu izstrādi, un piedāvā pilnu ražošanas pakalpojumu klāstu augstas pievienotās vērtības tirgus segmentos. Jaunieši bija patīkami pārsteigti, ka tepat Latvijā ir tik vērienīgs un moderns uzņēmums, un, ka te strādā galvenokārt gados jauni speciālisti.

15.februārī, Valmieras tehnikuma 10.grup8a audzēkņi viesojās LNA Valmieras zonālajā valsts arhīvā. Jaunieši turp devās praktiskās mācības ‘Lietvedība’ ietvaros.

Viesošanās laikā bija iespēja uzzināt par iestādes darbu, kā arī pašiem apskatīt un iepazīties ar dažādiem dokumentiem, kas atrodas arhīvā. Arhīva atsaucīgās darbinieces arī labprātīgi parādīja to, kā veicama dokumentu iesiešana, kas audzēkņiem bija ļoti vērtīgi un arī interesanti.

Paldies par interesanto stāstījumu Valmieras zonālā valsts arhīva vecākajai ekspertei Mārai Stabrovskai.

Mūsu draugi

valmieras logoVG logo color verticallogo food unionLVRAsieraklubspavaru klubsAttēls1ValproLogo transparentViA PNGValmieras attīstības aģentūraValmiera wordmark RGB tumss3

Noderīgi

Izm logologo viscVIAA logo1hartafondi

Adrese:
Vadu iela 3, Valmiera, LV 4201

Tel.: +371 64232155
Fakss.: +371 64232156Uzdodiet savu jautājumu:

Vārds:*
E-pasts:*
Jautājums:*