fbpx

Jauneši un bizness Valmieras tehnikumāAizvadīta pirmā inovāciju izglītības nometne tiešsaistē, ko organizē “Junior Achievement Latvia”, sadarbībā ar tehnoloģiju uzņēmumu “Printful” un Rīgas Biznesa skolu. Pēc aktīvas un praktiskas darbošanās divu dienu garumā, uzklausot gan lektoru, gan mentoru pieredzi un ieteikumus, tika izvērtētas labākās biznesa ideju prezentācijas. Starp labākajiem arī divi skolēnu mācību uzņēmumi no Valmieras tehnikuma – Spoonable un Blind ABC. 

Nometnes mērķis bija veicināt jaunrades prasmju attīstību un tehnoloģijās balstītu inovatīvu uzņēmumu rašanos nākotnē. Šajā nometnē inovatīvu biznesa ideju autori no dažādām Latvijas skolām satikās, mācījās, praktiski strādāja pie savu produktu izstrādes kopā ar IKT nozares uzņēmējiem un profesionāļiem.

Valmieras tehnikums teaming UP pasākumā

Aizvadītajā nedēļā, 19.novembrī, notika projekta Teaming UP pirmais starptautiskais komandu veidošanas pasākums, kuram, saskaņā ar projektā plānoto, būtu bijis jānotiek klātienē, Valgas pilsētā Igaunijā, pulcējot jauniešus no Latvijas, Igaunijas un Somijas. Epidemioloģiskā situācija visās projekta dalībvalstīs ir viesusi korekcijas, un jaunieši satikās tiešsaistē katrs savā valstī. Pasākuma laikā bija iespēja noklausīties iedvesmojošu mentoru pieredzes stāstus, taču šī pasākuma galvenā sadaļa bija biznesa ideju prezentēšana un starptautisko komandu veidošana.

Latvija dzimšanas dienas sveiciens no Valmieras tehnikumaMēs varam sakopt pagalmu un aizdegt svecīti. Mēs varam piespraust lentīti, izkārt karogu un nolikt ziedus. Mēs varam izcept kūku un klusi pie kamīna dzert liepziedu tēju. Varam himnu dziedāt nepaguruši un ar dedzīgu prieku visas lāpas kā vienu degt. Mēs to varam šodien, rīt un parīt. Varam pēc mēneša, gada un piecdesmit, jo mums ir lauvas sirdis, brieža dūre un pārliecība, kas neizsīks. Sarkanbaltsarkanas dvēseles, kas vijas vienos cīruļputeņos, upju atvaros un vecmammas vecajos dziju kamolos. Mūsu ir daudz, bet mums visiem ir viena zeme.

Mēs visi – viņai visu. 

/audzēknis/

Valmieras tehnikums projekta TeaminUP komanda un direktore Vineta Melngārša19.novembrī notiks pirmais starptautiskais projekta Teaming UP pasākums, kurā būtu Valgā jātiekas Latvijas, Igaunijas un Somijas valstu skolēniem. Tomēr šī situācija ir viesusi savas izmaiņas un jaunieši varēs satikties tiešsaistē. 

Lai uzmundrinātu projektā iesaistītos jauniešus, esam sagādājuši īpašu paciņu ar gardumiem, vēstuli un īpašo projekta džemperi. Mūsu jaunieši to ir pelnījuši, jo spējuši izdomāt veselas septiņas biznesa idejas, kuras tiks prezentētas komandu veidošanas pasākumā. 

Diznesta viesnīca Valmieras tehnikumā inventārsOktobra beigās notika 1.kursa audzēkņu uzņemšanas pasākums dienesta viesnīcā, kas dažādu ierobežojošo pasākumu un notikumu ēnā, bija ievērojami atšķirīgs no ierastā. Nevarējām klātienē piedalīties dažādās aktivitātēs un ballītē, bet tas jau nenozīmēja, ka pirmais kurss nevarētu interesanti ierakstīties dienesta viesnīcas saimē.

Šogad pasākumā, izmantojot informācijas tehnoloģiju platformu, dominēja teorētiskās zināšanas par viesnīcas iekšējās kārtības noteikumiem, vizuālā  telpu un inventāra atpazīšana, viesnīcas valodā lietojamo teicienu skaidrojumi, viesnīcas skolotāju izmantojamo saziņas un uzraudzības instrumentu novērtēšana.

DaibeZero aicina Valmieras tehnikuma audzēkņus un darbiniekus uz atkritumu pārstrādes hakatonuLai virzītos uz aprites ekonomikas īstenošanu un veicinātu atkritumu saimniecības attīstību, SIA “ZAAO” kopā ar Latvijas Investīciju un attīstības aģentūru, Valmieras biznesa inkubatoru, A/S “Valmieras stikla šķiedra” un citiem sadarbības partneriem vēlas dot iespēju jauniem uzņēmējiem, zinātniekiem un vides entuziastiem līdzdarboties Latvijai svarīgos procesos, radot inovācijas atkritumu izpētes un pārstrādes jomā trim atkritumu veidiem – riepām, stikla šķiedras atkritumiem un no atkritumiem iegūstamajam kurināmajam (NAIK).

Novembris 2020
P O T C P S S
1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30
Novembris 2020
P O T C P S S
1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30

Mūsu draugi

valmieras logoVG logo color verticallogo food unionLVRAsieraklubspavaru klubsAttēls1ValproLogo transparentViA PNGValmieras attīstības aģentūraValmiera wordmark RGB tumss3

Noderīgi

Izm logologo viscVIAA logo1hartafondi

Adrese:
Vadu iela 3, Valmiera, LV 4201

Tel.: +371 29009990
Fakss.: +371 64232156Uzdodiet savu jautājumu:

Vārds:*
E-pasts:*
Jautājums:*