IMG 665127.jūnija rītā ESF projekta “Jauniešu garantija” 27.grupas („Ēdināšanas pakalpojumi”) audzēkņi, topošie pavāri devās skaistā un profesionālās izaugsmes ziņā ļoti vērtīgā divu dienu mācību ekskursijā uz Latgali, lai iepazītu šī reģiona kulināro mantojumu.
Mācību ekskursijas dalībniekiem bija iespēja klātienē redzēt un izjust neatkārtojamo latgaliešu viesmīlību, degustēt un baudīt Latgales īpašos ēdienus un dzērienus, uzzināt vērtīgas atziņas par uzņēmējdarbības uzsākšanu un attīstīšanu saistībā ar ēdināšanas pakalpojumiem un lauku tūrismu. Šī jauniegūtā informācija jauniešiem, iespējams, lieti noderēs pašiem reiz strādājot ēdināšanas vai restorānu pakalpojumu jomās.

grāmatveži Rīgā25.maijā topošie grāmatveži - ESF projekta “Jauniešu garantija” 25.grupas („Grāmatvedība”) audzēkņi devās mācību ekskursijā uz Rīgu. Mērķis bija izprast Centrālās statistikas pārvaldes darba būtību, apskatīt kā agrāk dzīvoja Latvijas pirmie miljonāri Benjamiņi un noslēgumā uzzināt profesionālai izaugsmei nozīmīgu informāciju par kredītiem, viesojoties AS “Swedbanka” centrālajā ēkā.

HES 11.05.2017 142017.gada 11.maijā Valmieras tehnikuma ESF 25.grupa (izglītības programma “Mehatronika”, kvalifikācija – mehatronisku sistēmu tehniķis) mācību priekšmetu “Elektrotehnikas un elektronikas pamati” un “Kvalitātes nodrošināšanas pamati” ietvaros devās mācību ekskursijā „Kas lācītim vēderā jeb kā Latvijā radās elektrība un elektronika”.
Pirmais mācību ekskursijas maršrutā iekļautais objekts bija uzņēmums AS “HansaMatrix” Ogrē. Tas ir ātri augošs augsto tehnoloģiju uzņēmums, kas veic jaunu elektronisko produktu un sistēmu izstrādi, un piedāvā pilnu ražošanas pakalpojumu klāstu augstas pievienotās vērtības tirgus segmentos. Jaunieši bija patīkami pārsteigti, ka tepat Latvijā ir tik vērienīgs un moderns uzņēmums, un, ka te strādā galvenokārt gados jauni speciālisti.

15.februārī, Valmieras tehnikuma 10.grup8a audzēkņi viesojās LNA Valmieras zonālajā valsts arhīvā. Jaunieši turp devās praktiskās mācības ‘Lietvedība’ ietvaros.

Viesošanās laikā bija iespēja uzzināt par iestādes darbu, kā arī pašiem apskatīt un iepazīties ar dažādiem dokumentiem, kas atrodas arhīvā. Arhīva atsaucīgās darbinieces arī labprātīgi parādīja to, kā veicama dokumentu iesiešana, kas audzēkņiem bija ļoti vērtīgi un arī interesanti.

Paldies par interesanto stāstījumu Valmieras zonālā valsts arhīva vecākajai ekspertei Mārai Stabrovskai.

SAM 2385 Medium3. grupas audzēkņi mācību moduļu "Viesmīlības pamatprincipi tūrisma un viesmīlības uzņēmumā" un "Telpu un vides sagatavošana viesu uzņemšanai" ietvaros apmeklēja vairākus Valmieras uzņēmumus – viesnīcu "Wolmar", Sajūtu parka atpūtas kompleksu, koncertzāli "Valmiera" un restorānu "Vecpuisis". Audzēkņi iepazinās ar uzņēmumu darbību, piedāvātajiem pakalpojumiem, darbinieku pienākumiem un atbildību. Ieinteresēti klausoties un aktīvi jautājot, uzzināja interesējošo informāciju.

Šī bija lieliska iespēja ne tikai uzzināt ko jaunu par nozares uzņēmumiem, bet arī noskatīt prakses vietu, kas sāksies martā un ilgs trīs nedēļas.

Paldies par viesmīlīgo uzņemšanu uzņēmumu vadītājām Liānai Dancei, Ilutai Urbanovičai un Sandrai Kupcei!

yoyMācību ekskursija uz uzņēmumu “Madara Cosmetics” bija kā papildinājums uzņēmējdarbības un tirgzinības pamatu un ekonomikas stundās apgūtajam. Respektīvi, klasē apgūto teoriju mēs varējām aplūkot un saprast arī praktiski.

Ekskursijas ražotnē arī ir sava veida mārketings, un tas ir nostrādāts līdz mazākajām detaļām. Ekskursijas process ir ļoti interesants, bet kā lielu plusu es uzskatu to, ka tas ļauj man kā apmeklētājam redzēt reālo darbību, bet tajā pašā laikā netraucēt uzņēmumā strādājošajiem.

Vairāk vēlējos uzzināt par šī uzņēmuma mērķiem. Kādi ir plāni to sasniegšanai? Vai ir bijis kāds gads, kad nav sasniegti mērķi attiecībā uz gūto peļņu? Vai uzņēmumam ir sponsori? Taču visticamāk šī informācija paliek uzņēmuma iekšienē. Man ir zināms, ka šis uzņēmums sadarbojas ar Somiju un tā ir lielākā eksporta valsts, kur tiek patērēta uzņēmuma produkcija. Somi pat domājot, ka Madaras produkcija tiek ražota Somijā.

Oktobris 2017
P O T C P S S
1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31

 

 

 

 

 

"JAUNIEŠU GARANTIJA"

Oktobris 2017
P O T C P S S
1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31

Mūsu draugi

valmieras logo Valmieras stikla šķiedra logologo food unionPicture3      Attēls1ValproLogo transparent

Noderīgi

Izm logologo visc VIAA logo1harta  fondi 

Adrese:
Vadu iela 3, Valmiera, LV 4201

Tel.: +371 64232155
Fakss.: +371 64232156Uzdodiet savu jautājumu:

Vārds:*
E-pasts:*
Jautājums:*