ahk18.maijā Rīgā tika pasniegta Vācijas - Baltijas Tirdzniecības kameras (AHK) profesionālās izglītības balva „MĒS MĀCĀMies“ 2017.
Šogad nominācijā “Uzņēmīgākā profesionālās izglītības iestāde” no 17 pretendentiem finālam tika izvirzītas trīs profesionālās izglītības iestādes- PIKC “Valmieras tehnikums”, PIKC “Ogres Valsts tehnikums” un PIKC “Rīgas Valsts tehnikums”. Par uzvarētāju šoreiz tika atzīts PIKC “Ogres Valsts tehnikums”.
Valmieras tehnikuma direktora vietnieks darba vidē balstītas izglītības jomā Vasilijs Kasjaņenko pateicas visiem kolēģiem, sadarbības uzņēmumiem, valsts un pašvaldību iestādēm un sociālajiem partneriem par ieguldījumu darba vidē balstītas izglītības programmas īstenošanā, piebilstot ”Tas ir mūsu kopējais nopelns!”.

Publicēšanas datums: 2016. gada 28. februāris.
2016. gada 25. un 26.februārī notika T4 sadarbības tīkla sanāksme Valmieras pilsētas un Alojas novada pašvaldībās. Sanāksmē Valmierā dalībnieki varēja dzirdēt prezentācijas par darba vidē balstītu mācību ieviešanas pamatprincipiem un pieredzi, plānoto normatīvo regulējumu, kā arī plānoto ES fondu atbalstu darba vidē balstītu mācību īstenošanai. Tam sekoja labās prakses prezentēšana – Valmieras tehnikuma pieredze sadarbībā ar ‘AS Valmieras stikla šķiedra’. Dalībniekiem bija iespēja arī klātienē apmeklēt Valmieras tehnikumu, Valmieras sākumskolu, Valmieras ģimnāziju un Valmieras mūzikas un mākslas skolu. Alojas novads iepazīstinās ar novada izglītības stratēģiju un pieredzi sadarbībā ar novada uzņēmumiem. Tam sekoja viedokļu apmaiņa par profesionālās ievirzes programmu vispārējās vidējās izglītības iestādēs.

Publicēšanas datums: 2015. gada 29. maijs
Pirms diviem gadiem Valmieras tehnikums un uzņēmums “Valmieras stikla šķiedra” pirmie Latvijā sāka ieviest duālās jeb darba vidē balstītās izglītības modeli. Patlaban tekstiliju izstrādājumu izgatavotāja profesiju apgūst jau otra audzēkņu grupa, savukārt tehnikums ieinteresējis šāda modeļa ieviešanā arī citus reģiona uzņēmumus. Tagad kopā ar uzņēmumu “Valmieras piens” tiek izstrādāta piena ražošanas meistara palīga apmācības programma. Par šādu pieredzi - Vidzemes TV.

Publicēšanas datums: 2013. gada 29. novembris.
Šā gada septembrī 6 izglītības iestādēs - profesionālās izglītības kompetences centros Rīgas Valsts tehnikumā, Ventspils tehnikumā, Ogres tehnikumā, Valmieras Profesionālajā vidusskolā, Jelgavas tehnikumā, kā arī Olaines Mehānikas un tehnoloģijas koledžā - tika uzsākti darba vidē balstītu mācību ieviešanas pilotprojekti. Ar saviem iespaidiem dalās audzēkņi, Izglītības un zinātnes ministrijas valsts sekretāre Sanda Liepiņa, profesionālo izglītības iestāžu direktori, kā arī pašvaldību un uzņēmumu pārstāvji.

Mūsu draugi

valmieras logo Valmieras stikla šķiedra logologo food unionPicture3      Attēls1ValproLogo transparent

Noderīgi

Izm logologo visc VIAA logo1harta  fondi 

Adrese:
Vadu iela 3, Valmiera, LV 4201

Tel.: +371 64232155
Fakss.: +371 64232156Uzdodiet savu jautājumu:

Vārds:*
E-pasts:*
Jautājums:*