DSC 013027.septembrī Valmieras tehnikumā notika pieredzes apmaiņas  seminārs par darba vidē balstītu izglītības programmu izstrādi un īstenošanu. Seminārā dalībnieki iepazinās ar izglītības iestādes pieredzi un sadarbības modeļiem starp izglītības iestādi un uzņēmējiem. Pēcpusdienā kolēģi viesojās vienā no trim sadarbības uzņēmumiem SIA “VALPRO”, kurā guva praktisko pieredzi par darba vidē balstītu mācību organizāciju uzņēmumā un tikās ar Valmieras tehnikuma izglītības programmas Mehatronika izglītojamajiem, kuri pašlaik uzņēmumā iziet kvalifikācijas praksi.

Pieredzes apmaiņas  seminārs notika ar Vācijas Federatīvas Republikas atbalstu un Vācijas- Baltijas Tirdzniecības kameras (AHK) organizētā projekta “Darba vidē balstītas mācības – jaunas iespējas jauniešiem Daugavpilī” ietvaros. FOTO

Seminars 12.09.17 112.septembrī, Valmieras tehnikumā notika informatīvais seminārs Vidzemes reģiona viesmīlības nozares uzņēmumiem par darba vidē balstītu mācību organizēšanu un par iespējām piedalīties ESF projektā “Profesionālo izglītības iestāžu audzēkņu dalība darba vidē balstītās mācībās un mācību praksēs uzņēmumos” (Nr.8.5.1.0/16/I/001). Semināru atklāja Valmieras tehnikuma direktore Vineta Melngārša, iepazīstinot ar izglītības iestādes piedāvājumu un uzsverot nākotnes sadarbības iespējas ar viesmīlības nozares uzņēmumiem. Semināra turpinājumā direktora vietnieks darba vidē balstītas izglītības jomā Vasilijs Kasjaņenko prezentēja Valmieras tehnikuma pieredzi un turpmāko gatavību iesaistīties darba vidē balstītu mācību, praktisko mācību un mācību prakšu īstenošanā.

AHK seminNo 7. līdz 8. septembrim Vācijas-Baltijas Tirdzniecības kamera (AHK) VETnet projekta ietvaros organizēja darbaudzinātāju eksaminētāju apmācības, kurās piedalīties tika uzaicināts arī Valmieras tehnikuma direktora vietnieks darba vidē balstītas izglītības jomā Vasilijs Kasjaņenko. Semināra mērķis- sagatavot profesionālus eksaminētājus, kuri spēj cilvēcīgi un pedagoģiski rīkoties dažādās eksāmenu situācijās. Apmācību noslēgumā tika veidots arī praktiskā pārbaudījuma variants. 

ahk18.maijā Rīgā tika pasniegta Vācijas - Baltijas Tirdzniecības kameras (AHK) profesionālās izglītības balva „MĒS MĀCĀMies“ 2017.
Šogad nominācijā “Uzņēmīgākā profesionālās izglītības iestāde” no 17 pretendentiem finālam tika izvirzītas trīs profesionālās izglītības iestādes- PIKC “Valmieras tehnikums”, PIKC “Ogres Valsts tehnikums” un PIKC “Rīgas Valsts tehnikums”. Par uzvarētāju šoreiz tika atzīts PIKC “Ogres Valsts tehnikums”.
Valmieras tehnikuma direktora vietnieks darba vidē balstītas izglītības jomā Vasilijs Kasjaņenko pateicas visiem kolēģiem, sadarbības uzņēmumiem, valsts un pašvaldību iestādēm un sociālajiem partneriem par ieguldījumu darba vidē balstītas izglītības programmas īstenošanā, piebilstot ”Tas ir mūsu kopējais nopelns!”.

Publicēšanas datums: 2016. gada 28. februāris.
2016. gada 25. un 26.februārī notika T4 sadarbības tīkla sanāksme Valmieras pilsētas un Alojas novada pašvaldībās. Sanāksmē Valmierā dalībnieki varēja dzirdēt prezentācijas par darba vidē balstītu mācību ieviešanas pamatprincipiem un pieredzi, plānoto normatīvo regulējumu, kā arī plānoto ES fondu atbalstu darba vidē balstītu mācību īstenošanai. Tam sekoja labās prakses prezentēšana – Valmieras tehnikuma pieredze sadarbībā ar ‘AS Valmieras stikla šķiedra’. Dalībniekiem bija iespēja arī klātienē apmeklēt Valmieras tehnikumu, Valmieras sākumskolu, Valmieras ģimnāziju un Valmieras mūzikas un mākslas skolu. Alojas novads iepazīstinās ar novada izglītības stratēģiju un pieredzi sadarbībā ar novada uzņēmumiem. Tam sekoja viedokļu apmaiņa par profesionālās ievirzes programmu vispārējās vidējās izglītības iestādēs.

Publicēšanas datums: 2015. gada 29. maijs
Pirms diviem gadiem Valmieras tehnikums un uzņēmums “Valmieras stikla šķiedra” pirmie Latvijā sāka ieviest duālās jeb darba vidē balstītās izglītības modeli. Patlaban tekstiliju izstrādājumu izgatavotāja profesiju apgūst jau otra audzēkņu grupa, savukārt tehnikums ieinteresējis šāda modeļa ieviešanā arī citus reģiona uzņēmumus. Tagad kopā ar uzņēmumu “Valmieras piens” tiek izstrādāta piena ražošanas meistara palīga apmācības programma. Par šādu pieredzi - Vidzemes TV.

Mūsu draugi

valmieras logo Valmieras stikla šķiedra logologo food unionPicture3      Attēls1ValproLogo transparent

Noderīgi

Izm logologo visc VIAA logo1harta  fondi 

Adrese:
Vadu iela 3, Valmiera, LV 4201

Tel.: +371 64232155
Fakss.: +371 64232156Uzdodiet savu jautājumu:

Vārds:*
E-pasts:*
Jautājums:*