fbpx

Lampa Valmieras tehnikums

No 2.septembra Latvijā norisinās Sarunu festivāls “Lampa”, kas šajā gadā tiek organizēts dažādās vietās un arī attālināti. 

Mūsu skolas audzēkņiem 3. septembrī bija iespēja vērot un klausīties tiešsaistes diskusiju “Starptautiskā pieredze profesionālajā izglītībā – izaicinājumi un ieguvumi”, sēžot uz ērtiem dīvāniņiem un ar tējas krūzi rokā.

Diskusija tika organizēta sadarbībā ar VIAA un Erasmus+. Sarunā piedalījās Artūrs Homins (Jauniešu un pedagogu starptautisko projektu vadītājs), Janīna Rudzīte (Skolotāja, PIKC ''Jelgavas tehnikums" direktore), Gunta Beperščaite (LDDK Nozaru ekspertu padomju koordinatore), Raimonds Zommers (Restorāna Entresol saimnieks un šefpavārs) un Alise Bētiņa (RTU Materiālzinātnes un lietišķās ķīmijas fakultātes studente). Sarunu vadīja LTV žurnālists un raidījumu vadītājs Uģis Joksts. 

Diskusijas rezumē: profesionālo vidusskolu audzēkņi skolā gūst pieredzi, kāda nav pieejama vispārējo vidusskolu audzēkņiem un karjeras virsotnes, kas tiks sasniegtas, būs atkarīgas tikai no pašu vēlmēm un gribas. Tehnikums ir labs pamats lieliem sasniegumiem, jo profesionālo vidusskolu audzēkņi ir pieprasīti un novērtēti visā Eiropā.

Karjeras konsultante Ivita iesaka noklausīties arī citas sarunu festivāla “Lampa” piedāvātās diskusijas, jo tās palīdzēs attīstīt prasmi klausīties un sadzirdēt, kā arī sniegs noderīgu informāciju. Klausīšanās ir viena no svarīgākajām komunikācijas sastāvdaļām, bez kuras nav iedomājama saskarsme veidojot kontaktus mājās, darbā vai uz ielas. Klausīties nav viegli, šī prasme ir īpaši jāattīsta un jāpilnveido. Dzirdēt un klausīties nav viens un tas pats. Dzirdēšana ir automātiska, taču klausīšanās ir pilnvērtīga uzmanības pievēršana runātājam un viņa teiktajam un šāda darbība prasa īpašu koncentrēšanos, tādēļ klausīties mums visbiežāk ir grūti. “Aicinu ieklausīties profesionālos un dzīves gudrību bagātos cilvēkos, jo tur mīt noderīga informācija un iespējams pavisam neliels teikums Tev palīdzēs saprast, ka Tu spēj un ka Tu vari!”, tā Ivita. 

Prasme klausīties var būt mūsu panākumu pamatā. Tāpēc svarīgi to izkopt, pilnveidot, lai kļūtu par labu sarunu biedru.

Paldies jauniešiem, kas atnāca. Uz tikšanos nākamreiz!

Septembris 2020
P O T C P S S
1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30

Lampa Valmieras tehnikums

No 2.septembra Latvijā norisinās Sarunu festivāls “Lampa”, kas šajā gadā tiek organizēts dažādās vietās un arī attālināti. 

Mūsu skolas audzēkņiem 3. septembrī bija iespēja vērot un klausīties tiešsaistes diskusiju “Starptautiskā pieredze profesionālajā izglītībā – izaicinājumi un ieguvumi”, sēžot uz ērtiem dīvāniņiem un ar tējas krūzi rokā.

Diskusija tika organizēta sadarbībā ar VIAA un Erasmus+. Sarunā piedalījās Artūrs Homins (Jauniešu un pedagogu starptautisko projektu vadītājs), Janīna Rudzīte (Skolotāja, PIKC ''Jelgavas tehnikums" direktore), Gunta Beperščaite (LDDK Nozaru ekspertu padomju koordinatore), Raimonds Zommers (Restorāna Entresol saimnieks un šefpavārs) un Alise Bētiņa (RTU Materiālzinātnes un lietišķās ķīmijas fakultātes studente). Sarunu vadīja LTV žurnālists un raidījumu vadītājs Uģis Joksts. 

Diskusijas rezumē: profesionālo vidusskolu audzēkņi skolā gūst pieredzi, kāda nav pieejama vispārējo vidusskolu audzēkņiem un karjeras virsotnes, kas tiks sasniegtas, būs atkarīgas tikai no pašu vēlmēm un gribas. Tehnikums ir labs pamats lieliem sasniegumiem, jo profesionālo vidusskolu audzēkņi ir pieprasīti un novērtēti visā Eiropā.

Karjeras konsultante Ivita iesaka noklausīties arī citas sarunu festivāla “Lampa” piedāvātās diskusijas, jo tās palīdzēs attīstīt prasmi klausīties un sadzirdēt, kā arī sniegs noderīgu informāciju. Klausīšanās ir viena no svarīgākajām komunikācijas sastāvdaļām, bez kuras nav iedomājama saskarsme veidojot kontaktus mājās, darbā vai uz ielas. Klausīties nav viegli, šī prasme ir īpaši jāattīsta un jāpilnveido. Dzirdēt un klausīties nav viens un tas pats. Dzirdēšana ir automātiska, taču klausīšanās ir pilnvērtīga uzmanības pievēršana runātājam un viņa teiktajam un šāda darbība prasa īpašu koncentrēšanos, tādēļ klausīties mums visbiežāk ir grūti. “Aicinu ieklausīties profesionālos un dzīves gudrību bagātos cilvēkos, jo tur mīt noderīga informācija un iespējams pavisam neliels teikums Tev palīdzēs saprast, ka Tu spēj un ka Tu vari!”, tā Ivita. 

Prasme klausīties var būt mūsu panākumu pamatā. Tāpēc svarīgi to izkopt, pilnveidot, lai kļūtu par labu sarunu biedru.

Paldies jauniešiem, kas atnāca. Uz tikšanos nākamreiz!

Septembris 2020
P O T C P S S
1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30

Mūsu draugi

valmieras logoVG logo color verticallogo food unionLVRAsieraklubspavaru klubsAttēls1ValproLogo transparentViA PNGValmieras attīstības aģentūraValmiera wordmark RGB tumss3

Noderīgi

Izm logologo viscVIAA logo1hartafondi

Adrese:
Vadu iela 3, Valmiera, LV 4201

Tel.: +371 64232155
Fakss.: +371 64232156Uzdodiet savu jautājumu:

Vārds:*
E-pasts:*
Jautājums:*